Menu

Poza granicami Polski ale nie tylko część druga

Moje zwyczajne życie

Normalnie hotelowo

2lucia

Wszyscy ( może z wyjątkiem V.) jesteśmy zaniepokojeni zmianą pogody. Zrobiło się bardzo ciepło, bez słońca. Chmury grożą zapowiedzianymi w tv ulewami. Ale nie te deszcze nas niepokoją. Te cieple podmuchy i ta cisza.  Już w nocy były 3,3 kilka razy. Wstrząsy przeniosły się też w okolice Ferrary.

Ale na to co będzie nie mamy wpływu. Zrobiliśmy spacer włoski bocznymi drogami. Raz w górę, raz w dól ale bez wychodzenia z auta. Tak sobie oglądaliśmy i panoramę i mnóstwo restauracji, które przy tych bocznych drogach się znajdują. W Villa Rosa wypiliśmy kawę. Adriatyk cały spieniony, jak mleko i fale coraz większe. Już wczoraj pokazywał pazury bo zapewniam mieszkanki nadbałtyckie, że posiada. :)IMG_5932

IMG_59351

IMG_5936

To zdjęcia z wczorajszego przedpołudnia. Dziś patrzyłam na niego tylko z samochodu ale prychał i wydawał odgłosy niezadowolenia uderzając o kamienne falochrony.

Z tych nudów posprzątaliśmy w samochodzie. W hotelu nastąpił zwarty front panów V V. Obydwaj ascolańczycy zwarli siły przed terroryzmem hotelowym rodziny z Maroka. A na marginesie, trzeba przyznać, że Włosi mają osiągnięcia w sprawie terroryzmu poważnego. 

Ja namiętnie fotografuję róże. Takich okazów, jak tu nigdy nie widzialam.IMG_5870

IMG_58871

IMG_5869

IMG_5893 Wyraźnie klimat nadmorski im służy. 

Popołudniu odbieram zdjęcia w wersji klasycznej czyli od fotografa, któremu dałam plik z fotkami naszymi na tle ulubionego zameczku. Taka niespodzianka dla V. i prezent dla przyjaciół. Jutro już piątek i kolejny koniec tygodnia. Odkrywczo napisze. 

Jak ten czas leci. :)

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • antonina33

  Zdjęcia jak zwykle zachwycają, kolor morza i kolory róż , fantastyczne.
  Pozdrawiam Luciu ***

 • 2lucia

  Madzia pozdrawiamy z V. Róże zostały już poflanr. Oby nie za mocno. Całusy

 • onyks01

  Uwielbiam róże , najbardziej takie stare odmiany , które pachną .

 • emma_b

  już zimą pokazałaś pazur Adriatyku. a zdjęcia śliczne!

 • 2lucia

  Hania tu właśnie są Stare pachnące gatunki. Buziaki

 • 2lucia

  Emma dziękuję. Adriatyk nauczył mnie szacunku, kiedy w lecie zlekcewazylam niewielkie fale i obrocilam się do nich tylem. Jedna walnela mnie tak że upadlam, druga poprawiła a trzecia przykryla mnie z glowa. Opilam się wody i nie umialam wstac. Teraz mam dla tych fal. Respekt.***

 • Gość: [azalia] *.centertel.pl

  Morze to morze , zawsze trzeba mieć przed nim respekt. Mam nadzieję, że ta cisza to jednak ...nie cisza przed trzęsieniem . Większym , bo te do 3,5 to chyba ciągle bywają. Widzę, raz na jakiś czas sprawdzam , ze cały ten rejon Morza Śródziemnego się nieco telepie. Raz u Was , a raz w Grecji , albo Albanii czy Chorwacji.

 • 2lucia

  Azalia ano sie telepie ale wczoraj dwa razy zatelepalo 4 i 4,1. W Macerata czyli u nas.Ale media nie rozdmuchuja. Sezon turystyczny się zbliża. Żyć Z czegoś trzeba. :)

© Poza granicami Polski ale nie tylko część druga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci